Social media marketing – marketing społecznościowy. Jego celem nie jest bezpośrednie dotarcie do klienta z ofertą ale kształtowanie wizerunku w danej społeczności odbiorców albo ogólnego wizerunku firmy lub brandu.

Kapanie w socjal media można porównać do działań parciej public relations niż swoistej kampanii promocyjnej w celu zwiększenia sprzedaży. Jest to raczej komunikacja z otoczeniem dwustronna, niż forma narzuconego przekazu. Ta forma komunikacji może okazać się o wiele skuteczniejsza w przypadku niszowych produktów niż standardowe kampanie promocyjne.

Profit Partner specjalizuje się w marketingu społecznościowym, dlatego też mamy przygotowane skuteczne rozwiązania dla twojego biznesu. Do każdej kampanii należy podjeść indywidualnie. W szczególności w zdefiniowaniu potencjalnego idealnego klienta, pod którego należy budować społeczność w sieci. Wszelkie działania mają na celu wyodrębnienie takich grup które będą czerpać jak największe korzyści z naszych produktów. Dobieranie przypadkowych ludzi do swojej społeczności może skutkować jedynie bałaganem a nie wzrostem wartość z wizerunku czy też wzrostem sprzedaży. Wie serwisów społecznościowych oferuje obecnie obsługę sprzedażową na swoich platformach. Poprzez platformy społecznościowe można w tani i precyzyjny sposób dotrzeć do naszego potencjalnego klienta z którym możemy nawiązać trwałe relacje a nie przyczynić się jedynie do okazjonalnych zakupów.